0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

UK’s toimub järgmisel kuul üleriigiline VApril kampaania

Järgmisel kuul toimub UK’s üleriigiline kampaania VApril, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust e-sigarettide kohta ning motiveerida suitsetajaid oma kahjulikust harjumusest loobuma.

VApril kampaaniat viib läbi ’’UK Vaping Industry Association’’, kes tegelevad e-sigarettide arendamise, toetamise ning reklaamimisega. Antud kampaania on üks laialdasemaid, mida UK’s läbi on viidud ning hõlmas endas mitmeid huvitavaid tegevusi.

Näiteks toimuvad VApril kampaania raames erinevates e-sigarettide poodides koolitused, kus suitsetajad saavad e-sigarettidega lähemalt tutvuda ning erinevaid alternatiive uurida. Samuti on UKVIA avaldanud hariva juhendi, mis aitab suitsetajatel sigarettidest loobuda.

Kampaania niiöelda ’’näoks’’ on tuntud avaliku elu tegelane Dr. Christian Jessen. UKVIA esimees John Dunne sõnul näitab sedavõrd suurejooneline kampaania ka seda, kui kaugele on e-sigarettide sektor üsna lühikese aja jooksul tulnud.

Suureks väljakutseks e-sigarettide tööstusele, avaliku tervise ekspertidele ning valitsusele on olnud inimeste teadvustamine selle kohta, et e-sigaretid on tunduvalt vähemkahjulikud, kui seda on tavasigaretid.

Dr. Christian Jessen on siiamaani väga üllatunud, et UK’s on jätkuvalt 7 miljonit suitsetajat ning PHE andmetel ei ole 40% neist e-sigaretti proovinud. Samuti on Dr. Jessen imestunud, et üle poole populatsioonist ei ole teadlik, et e-sigaretid on tunduvalt vähemkahjulikud.

Seetõttu ongi Dr. Jessen otsustanud antud kampaaniale õla alla panna ning toetab täielikult suitsetamisest loobumist e-sigarettide abil. Samuti leiab ta, et kampaaniad nagu VApril julgustavad suitsetajaid e-sigarette proovima ning niiöelda ’’esimest sammu’’ tegema. Juba 1,5 miljonit e-sigareti kasutajat on sigarettidest täielikult loobunud, kuid edaspidine harimine on jätkuvalt äärmiselt vajalik selleks, et suurendada loobujate arvu.

Kindlasti oleks väga huvitav ning kasulik sarnast kampaaniat Eestis läbi viia kasvõi harivate loengute näol e-sigarettide müügiga tegelevates poodides, et tõsta e-sigarettide alast teadlikkust. Kuid niikaua, kui sellist kampaaniat Eestis veel läbi pole viidud, võid alati oma e-sigarette puudutavate küsimustega pöörduda lähimasse Veiplandi jaepoodi!

×