0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

’’Totally Wicked’’ viis läbi küsitluse, kuidas e-sigaretid inimeste elu on muutnud

’’Totally Wicked’’ on üks suurimaid e-sigareti edasimüüjaid UK’s. Lisaks e-sigarettide müümisele tegelevad nad ka aktiivselt e-sigarettide propageerimise ning suitsetajate aitamisega.

Hiljuti viisid nad läbi mahuka küsitluse, et teada saada, kuidas e-sigaretid on inimeste elu kvaliteeti mõjutanud ning muutnud. Nad saatsid laiali 20,000 küsitlus oma jae- ning veebipoe klientidele. Laiali saadetud küsitlustele said nad vastuseid 1600 ning sealt leidsid nad nii mõndagi huvitavat.

Mõned huvitavad tulemused antud küsitlusest on järgnevad:

-Üle 90% vastanutest oli arvamusel, et nad on sigarettidest lõplikult loobunud. 8% oli arvamusel, et nad on oma suitsetamist märgatavalt vähendanud.
-78% vastanutest jätsid maha keskmise või kõrge kangusega sigaretid
-86% vastanutest on e-sigaretti kasutanud üle aasta ning 14% alla aasta
-86% vastanutest jätsid sigaretid maha esimese kolme kuu jooksul peale e-sigarettide kasutama hakkamist
-42% vastanutest olid proovinud teisi meetmeid sigarettidest loobumiseks, kuid seda edutult
-Vastajatele pakkusid kõige rohkem tuge sõbrad, perekond ning kolleegid, samuti olid e-sigareti edasimüüjad neile palju suuremaks abiks, kui seda olid arstid või teised suitsetamisest loobumisega tegelevad asutused

Mitmed tulemused olid üsna üllatavad

Suure üllatusena tuli TW’le see, et suitsetamisest suutsid edukalt loobuda märkimisväärsed 90.6% vastanutest. Kõigest 1.4% tundsid, et e-sigaretid ei ole nende jaoks efektiivne vahend suitsetamisest loobumiseks. Kui võrrelda seda edukalt loobujate osakaalu teiste nikotiini asendus teraapiatega, siis on see märkimisväärselt kõrgem.

Veel oli suureks üllatuseks see, kui kiirelt inimesed sigarettidest täielikult loobuda suutsid. Üle 63% vastanutest suutsid suitsetamisest loobuda põhimõtteliselt kohe, peale esimest kuud e-sigareti kasutamist suutsid loobuda juba 78% vastanutest. Kolmanda kuu lõpuks olid 86% vastanutest edukalt suitsetamisest loobunud.

Huvitav oli ka see, et 78% vastanutest kasutasid alguses 10mg või kõrgema kangusega e-vedelikke niikaua kuni nad ei tundnud enam vajadust suitsetada. Seega peab paika see, et suitsetamisest loobumisel e-sigarettide abiga peaks alguses eelistama kõrgema kangusega e-vedelikke ning seejärel endale sobivalt kangust vähendama.

×