0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Seitse müüti e-sigareti kohta

Praegusel ajal kubiseb meedia sensatsioonilistest pealkirjadest e-sigarettide kohta, mõned neist on tõesed ja mõned… noh mitte nii väga. Kummutasime mõned enimlevinud müüdid, mida ajakirjandusest leida võib.

E-sigareti kasutamine on sama, mis tubakasuitsu suitsetamine

On kahju, et neid seadmeid üldse kutsutakse e-sigarettideks, see nimetus kõlab suitsuga sarnaselt, seetõttu ka seostatakse neid kahte väga erinevat asja omavahel. E-sigaretid oma olemuselt on täiesti erinevad tavasuitsust. E-sigaretid on aurustajad. Need ei põleta tubakat, selle asemel kuumutavad e-vedelikku, muutes selle auruks.

E-sigaretid on tubakatooted

E-sigaret ei ole tubakatoode, täpsemalt ei ole sellel tubakaga mitte mingisugust pistmist. E-vedelik, mida e-sigarettides kasutatakse, sisaldab nelja koostisainet: vesi, taimne glütseriin või propüleenglükool, maitseained ning mõned e-vedelikud sisaldavad nikotiini. Võrrelgem nüüd e-vedeliku koostisosi tubakasuitsu omaga, millel on üle 600 koostisosa, mis põlemisprotsessi käigus eraldab rohkem kui 7000 kemikaali, nendest 69 on tuntud kui vähkitekitavad ained ja paljud teised väga mürgised.

E-sigaret on värav teismeliste jaoks, alustamaks suitsetamisega

Müüt, et e-sigaret on noorte jaoks „värav“, mis avab tee suitsetamisele, on meedias kajastatud palju. Arvatakse, et e-sigareti maitsed ja pakend on köitvad noorukite jaoks, kuid uuringud on näidanud teistsuguseid tulemusi. Väga vähesed mittesuitsetajad hakkavad kasutama e-sigarette. Dr. Ted Wagner viis Oklahoma ülikoolis läbi uurimuse , mis keskendus „värava“ hüpoteesile. Uuringu tulemusena ta järeldas, et ainult üks inimene 1300 üliõpilasest alustas järjepidevat nikotiini tarbimist, kasutades e-sigarette. Teine uuring, mis viidi läbi tegevusprogrammi Suitsetamine ja Tervis poolt, paljastas, et e-sigarettide proovimine või nende regulaarne kasutamine on tihedalt seotud olemasoleva suitsetamisharjumusega. Uuringus selgus, et lapsed ja noorukid, kes on tavasigarettide suitsetajad, on võrreldes mittesuitsetajatega palju tõenäolisemalt proovinud e-sigarette.

Kõik, isegi lapsed saavad osta e-sigarette

Isegi kui riik pole seadusandluses keelustanud e-sigarettide müüki alaealistele, ei tähenda, et e-sigaretifirmad oma tooteid alaealistele müüvad. Enamik ettevõtteid järgivad mõistlikke piirangud, mis ei võimalda e-sigarettide müüki lastele ja noorukitele. E-sigaretid on ohutumad, see on tõsi, kuid keegi ei taha lastest nikotiinisõltlasi teha.

E-sigareti seadmed plahvatavad

Pealkirjades levivad šokeerivad lood sellest, kuidas elektroonilised sigaretid plahvatavad. Enamikel juhtudel on põhjuseks aku jaoks mittesobiva laadija kasutamine. Kui kasutatakse erinevat laadijat, mitte seda, mis tootega kaasas on, siis on oht, et vale pinge saadetakse seadmesse, mis võib põhjustada ülekuumenemise. See oht on olemas tegelikult mitte ainult e-sigarettide, vaid paljude laetavate seadmete puhul.

E-Vedelik sisaldab antifriisi

See levinud müüt on kõige absurdsem müüt üldse. Mõned e-vedelikud sisaldavad propüleenglükooli (PG), koostisosa, mida võib leida antifriisist. FDA on kategoriseeritud PG kui "üldiselt ohutuks aineks." PG on mittetoksiline aine ja seda kasutatakse mõnedes hingamisteede ravimites. Lisaks võib leida PG ka paljudes toiduainetes. Tundub palju vähem ohtlik nüüd, kas pole?

Õhus lendlev e-sigaeti aur on ohtlik

Viimasel ajal kehtestatakse üha enam e-sigareti kasutamise keelde avalikes kohtades. Kuigi on veel vähe tõendeid õhus lendleva e-sigareti auru ohtlikkuse kohta, on siiski teada, et e-sigareti aur erineb tubakasuitsust nagu öö ja päev. Lõuna-California Ülikooli teadlased leidsid õhus lendlevast e-sigareti aurust 10 korda vähem ohtlikke osakesi, kui sigaretisuitsust.


Liikvel on palju väärarusaamu e-sigarettide kohta, seetõttu on oluline filtreerida müüdid tegelikest faktidest. On veel endiselt palju uurida e-sigarettide pikaajalise mõju kohta inimese tervisele ning avalikkus peab olema seejuures järjepidevalt informeeritud ning samas vaatama kaugemale klikke püüdvatest sensatsioonilistest pealkirjadest.

×