0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Lugeja küsib: mida tähendab veipima?

Vastab Nicorex Baltic OÜ tegevjuht Sven Kotke.

 

Veipimine on võrdlemisi uus nähtus. Uudissõna kirjeldab elektroonilise sigareti kasutamist ning viitab sellele, et e-sigarettide kasutamisel tuleb aur (ing k, vapor), mitte kahjulik suits. Seega on oluline vahet teha, et e- sigarette mitte ei suitsetata, aga veibitakse.

 

Tänapäeval jagunevad "veipijad" peamiselt kaheks - on need, kes kasutavad e-sigareti seadmeid ainult tubakast loobumiseks, kui ka neid, keda võib nimetada "hobiveipariteks".

 

Hobiveiparid, teisisõnu cloudchasers'eid iseloomustavad suured aurupilved ning cloudchasing on kujunenud omaette subkultuuriks. Hobiveipijad teevad kurgu ja suuga mitmekülgseid trikke ja suitsukujundeid, sealhulgas ringe ja muid trikke ning tihtipeale jagavad oma oskuseid teiste kultuuriesindajatega Youtube' i vahendusel. Suuremad elektrooniliste sigarettide ja veipimise entusiastid on kokku ostnud rohkelt dekoratiivseid vidinaid: e-sigareti kaasi, huulikuid ja muud seesugust selleks, et e-sigarett teiste omadest eristuks ja välja paistaks.

veip

Eestis on cloudchasing'u kultuur taandumas ning tundub, et seda ka mujal maailmas. Meie oleme nende müüjate hulgas, kes propageerivad väiksemaid, vähema auruga seadmeid, mis aitavad just tubaka tarbimisest loobuda, mitte suuri aurupilvi tekitada ja ümbruskaudseid häirida. E-sigaret ja selle veipimine on efektiivne vahend tubakast loobumiseks ning pikkamööda saab see nüüd ka aina rohkem tugevat statistilist kinnitust. 2015. aastal järeldas riiklik tervisekaitseorganisatsioon Public Health England, et veipimine on 95% tubaka suitsetamisest vähem kahjulik. Lisaks ilmnes Ühendkuningriigi tubakavastase võitlusega tegeleva organisatsiooni Action on Smoking and Health (Ash) iga-aastasest uuringust, et umbes 1,5 miljonit inimest ehk rohkem kui pool Ühendkuningriigi 2,9 miljonist veipijast on suitsetamisest täielikult loobunud.

 

On väga tähtis, et suitsetajad mõistaksid, et tubaka suitsetamine on palju kahjulikum kui veipimine. Samas on oluline veipida vastutustundlikult ning arvestada teiste enda ümber olevate inimestega. Head kombed võivad siin elus nii mõndagi saavutada, sama kehtib ka veipimise puhul!

×