0 Klienditeenindus
Klienditeenindus ×

Live Chat E–R 09:00–17:00, ülejäänud aegadel vastatakse tagantjärgi e-mailile!


Palun sisesta andmed, et saaksime vajadusel vestluse ajaloo Sulle saata

Korduma kippuvad küsimused

E-sigaret, E-vedelik, Aurusti

E-sigaret on efektiivne ja ohutum alternatiiv suitsetamisele. Selle kasutamine hõlmab suitsetamisele sarnast tegevust, millel puudub põlemisprotsess ja sellest tulenevalt paljude kahjulike ainete mitte eraldumine.

Uuri lähemalt!

E-vedelik on üks peamine põhjus, miks e-sigaret erineb tavasigarettidest. E-sigaret funktsioneerib e-vedeliku aurustamisel, mille auru kasutaja suitsetajale sarnaselt tõmbab. E-vedelikke on saadaval erinevate maitsete ja kangusega.  

E-sigaretil puudub suur enamus tavasigaretis leiduvatest kahjuliket ainetest. Suitsetamisel eraldub kolm põhilist kahjulikku komponenti: süsinimonoksiid (vingugaas), tõrv ja nikotiin, millele lisanduvad ligikaudu 90 kantserogeenset ainet. Peamine aine, mida e-sigaret ja tavasigaret jagavad, on nikotiin, mis on küll sõltuvusttekitav, aga mitte kantserogeenne.

10 ml vedelik on võrreldav umbes seitsme tavasigaretipakiga kui kasutada 18mg nikotiini sisaldusega vedelikku.

Nicorexi e-vedelikud koosnevad propüleenglükoolist, taimsest glütseriinist, destilleeritud veest, naturaalsetest maitseainetest ja nikotiinist.

Regulaarse suitsetamisega võrreldes võib e-vedelike hind olla igakuiselt ligikaudu 2 korda soodsam.

Aurusti kuumutab oma paagis, nagu nimigi ütleb, e-vedelikku kuni aurustumiseni, mis võimaldab kasutajal seda auru „tõmmata”. Saadaval on eri tüüpi aurustid vastavalt isiklikule kasutamisharjumuste ja kindlate e-sigarettide tüüpide jaoks.

Aurusti töötab tänu akule, mille jaoks käib kaasas USB-laadija. Nii võib e-sigaret sul olla kaasas nagu iga muu seade.

Võrreldes muude alternatiividega nagu plaastrid või nätsud, on e-sigareti mõju ka psühholoogiline, kuna säilib „suitsutõmbamise” liigutus ja soovi korral isegi maitse.

Tutvu meie e-poe valikuga!

Mille järgi valida?

Soovitame valimisel eelnevat suitsetamiskogemust. Kui oled eelnevalt kasutanud mitut pakki päevas, võib alustada sellele vastava kangusega e-vedelikest ja võimsama akuga. Harvema suitsetamisharjumuse jaoks on samuti vastavad tooted. Mida rohkem tavasigarette päevas oled tõmmanud, seda kangema nikotiinisisaldusega e-vedelikku peaks algul kasutama.
Määrav roll on ka sellel, kas oled eelnevalt e-sigarette kasutanud. Kui sul pole eelistust maitse ja kanguse suhtes veel tekkinud, siis pakume soovitusi.

Uuri lähemalt!

Põhiline valik on traditsioonilise „suust-kopsu“ tõmmatavate küttekehade ja „otse-kopsu“ tõmmatavate küttekehade vahel.

Suitsetamisest loobujate seas on populaarne tubaka- ja mentoolimaitsega, kuna see võimaldab harjumust kergemini maha jätta. Saadaval on ka mahedamaid puuvilja ja tsitruste maitseid.

18 mg e-vedelikku on võrreldav 1-2 paki tavasuitsuga päevas; 12 mg on võrreldav ühe pakiga ja 6 mg on alla kümne sigaretiga päevas.

Mida e-sigareti kasutamisel teada?

Nicorexi e-vedelikud säilivad kuni 2 aastat. Paremini säilib jahedas.

Päikese käes või soojemas temperatuuris rikneb e-vedelik kiiremini.

Olenevalt aku mahutavusest ja aurusti suurusest, 2-4 paaki.

Kõik aurustid tuleb alati täita märgitud maksimumpiirini. NB! Ühtegi aurustit ei tohi kuivaks tõmmata, sellega lõhud toote. Vältida tuleb aurusti kärssama ajamist kui vedelik hakkab lõppema.

Normaalkasutuses kestavad akud umbes aasta või 300 laadimiskorda. Neid võib laadida ööpäeva läbi kuna laadijatel on ülelaadimiskaitse. Aku võib olla oma kasutamissobivuse lõpul, ehk siis oled kasutanud seda umbes aasta või üle 300 laadimiskorra. Seda võib kiirendada ebaregulaarne ja ebapiisav laadimine. Igapäevast kestvust aitab hoida see, kui laed aku alati täis.

E-sigareti aku garantii on 3-6 kuud olenevalt tootjast.

Vastavalt aku mahutavusele 3-6 tundi. Hea viis seda välja arvestada on kui võtta aku pealt selle mahutavus (nt 1100 mAh) ja jagada see USB laadija väljundvõimsusega. Nii saad tundides laadimisaja.

Osad inimesed on allergilised e-vedelikus sisalduva propüleenglükooli suhtes, mis nähtub köhas ja hingamisraskustes. E-sigaretti ei tohiks kasutada raseduse ajal. Nikotiin on sõltuvusttekitav aine.

Leke on probleemiks enamjaolt põhjaküttekehaga aurustites. Aurusti leke annab endast märku järjepideva lurina ja vedeliku suhu sattumisega. Põhjuseks on vedeliku paagist väljapääsemine vales asendis, liiga madal vedeliku tase (mille tõttu kaob aurustist vaakum), liiga madalas võimsuse tasemes mille puhul vedelik ei suuda korralikult aurustuda või mõra aurusti klaasis.

Hoia e-sigaretti mitte kasutades seda tagurpidi ja väldi suurt temperatuurimuutust jaheda ja sooja vahel. Vedelikku tuleb hoida ka vähemalt ⅓ paagi mahu tasemel. Kui tekkinud on mõra, tuleb klaas välja vahetada.

See võib olla märk lekkest või tõmbamise käigus tekkinud kondentsist, mida märkab tilkadest õhukanali seintel. Viimasel juhul on lihtsaim lahendus e-sigaretti raputada huulik põranda poole, justkui veneaegset kraadiklaasi.

Vedeliku tase on liiga madal. Selle vastu aitab vedeliku lisamine või e-sigareti tagurpidi pööramine, mis aitab vedelikul küttekehani jõuda. See võib olla tinditud ka liiga suurest aku võimsusest mis pole antud küttekehale sobiv, kuid see võib olla ka märk sellest, et on aeg uus muretseda.

Aurusti kasutusaeg on kas läbi või aku keskmine klemm ei ulatu aurustini. Viimast võib põhjustada kui aurustit või laadijat liiga tugevasti aku külge keerata, mille tõttu klemm on kokku surutud ja ei ulatu aurustini. Kiire lahendus on mõne terava asjaga ettevaatlikult klemmi tõsta.
 

Uuri lahendusi meie videoblogist!
 

Kui sa oma küsimusele vastust ei leidnud, võta meiega ühendust e-klienditeeninduse kaudu!

×