0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kas Philip Morrisel on tõsi taga?

Philip Morris lubas mõni aeg tagasi, et hakkab vaikselt sigarettide tootmisest loobuma ning alternatiivseid tuluallikaid otsima. Kas on tegemist turundustrikiga või on rahvusvahelisel tubakatootjal tõsi taga?

’’Philip Morris International’’ (PMI) on rahvusvaheline tubakatootja, kelle alla kuuluvad mitmed tuntud sigarettide brändid nagu näiteks Marlboro. PMI kasutas Inglismaal populaarset uusaasta lubadust, ehk suitsetamisest loobumist ning lubas ka ise piltlikult öeldes suitsetamisest loobumist proovida. Selle eesmärk oli Inglismaal suitsuvabade nikotiinitoodete reklaamimine.

PMI reklaamis oma lubadust mitmetes Briti väljaannetes, kus seisis ’’meie uusaasta lubadus: me proovime suitsetamisest loobuda’’. Samuti lubab PMI toetada kohalikke suitsetamisest loobumise programme UK piirkondades, kus on kõige rohkem suitsetajaid. Samuti on nad küsinud luba, et panna informatiivseid lipikuid suitsupakkidesse, kus on infot suitsetamisest loobumise ning samuti vähemkahjulike alternatiivide kohta.

PMI usub, et neil on mängida oluline roll UK suitsuvabaks muutmisel. Antud lubadused on PMI sõnul praktilised sammud, et kiirendada lõppeesmärki. Samuti teadvustavad nad, et suitsetamisest täielikult loobumine või üldse mitte suitsetamisega algust tegemine on muidugi kõige paremad variandid.

UK e-sigarettide ning suitsuvaba tubaka toetajad märgivad, et nende meelest on antud kampaanial tõesti mitmeid potentsiaalseid kasutegureid. Samuti on kampaanias hästi näha, milliseid alternatiive on hetkel olemas ning kust neid leida.

Antud kampaania on üks osa PMI hiljutisest lubadusest. Nimelt teatas PMI hiljuti, et hakkab vaikselt loobuma tavaliste sigarettide tootmisest, selle asemel kavatseb PMI keskenduda oma heat-not-burn (HNB) produktile IQOS.

IQOS seade on näiteks Jaapanis olnud äärmiselt edukas ning mitmed kahjude vähendamise eksperdid osutavad Jaapanile, et näidata kuidas HNB produktid võiksid edukalt sigarette asendada. Kahjuks on nikotiini sisaldavad e-vedelikud Jaapanis ebaseaduslikud.

Hiljuti kirjutasime ka sellest, kuidas PMI lubas toetada suitsuvaba maailma sihtasutust 1 miljardi dollariga. Antud sihtasutus lubab rahastada mitmeid kvaliteetseid uurimistöid alternatiivsete toodete kohta.

PMI on teinud mitmeid samme, et parandada oma mainet ning olla teistele tubakatootjatele eeskujuks. Näib, et PMI-l on tõsi taga, kuid aeg näitab, kas nad ka tõesti lubatust kinni peavad ning millisel määral.

×