0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kas oled külmadeks ilmadeks valmis?

Ilmad on muutunud külmemaks ja saabunud on talv. Kuigi lund on üpris vähe, on ilmad siiski piisavalt jahedad, et sinu e-sigaretti mõjutada. Kuidas ja mida peaks külmade ilmadega silmas pidama, seda vaatame lähemalt selles artiklis.

On selge, et akudele ei meeldi külm, samuti on ka e-sigareti akuelementidega. Et akuelemendid töötaks, toimuvad selles keemilised reaktsioonid, külm ilm aga aeglustab elementides toimuvaid protsesse. Seega võivad need töötada madalamatel voltidel kui muidu ning samuti laadida aeglasemalt. Külm ilm mõjutab ka laadimise hoidmist, seega ei seisa akuelemendid külmade ilmadega nii kaua täis kui ehk harjunud oled.

Seda probleemi on lihtne vältida hoides oma akuelemente soojas taskus või spetsiaalselt selle jaoks mõeldud kotikeses. Proovi e-sigaretti võimalikult palju ilmastiku eest kaitsta ning ära jäta seda näiteks ööseks autosse. Samuti proovi elemente vahetada toas mitte õues.

Ka külm e-vedelik võib probleeme tekitada. Kuigi e-vedelik nii naljalt jäässe ei lähe, võivad mõned probleemid siiski esineda. Kui Sinu e-vedelik on kõrgema VG sisaldusega, siis on see niigi üsna paks, madalatel temperatuuridel võib see aga veelgi paksemaks minna, mis tähendab et seda on raskem e-sigaretti kallata ning samuti ei pruugi see nii efektiivselt Sinu seadet e-vedelikuga varustada. Tulemuseks võib olla läbi kärssanud küttekeha.

Et seda vältida, hoia e-vedelikke siseruumis toa temperatuuril. Kui see pole võimalik, siis tasub kaaluda kõrgema PG sisaldusega e-vedelike ostmist, et talvekuudel ilusti hakkama saada.

Järgmiseks probleemiks võivad olla metallist tehtud huulikud. Kuna metall on hea soojusjuht, siis see tõmbab Sinu kehast sooja eemale. Seega tekib tunne nagu huuled jääksid huuliku külge kinni. Oleme ju kõik näinud või isegi proovinud keelt vastu külma metalli panna. Tegemist on antud juhul sama efektiga.

Talvekuudel tasuks seega vahetada oma metallist huulik plastiku vastu. Samuti võib kaaluda e-sigaretile silikoonist kaitsekesta, et akut soojana hoida. Meie soovime teile omalt poolt rahulikku jõuluaega ning head uut aastat!

×