0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Kas isegi Venemaa on otsustanud e-sigarettide kasuks?

Venemaa võib varsti hakata suitsetajaid julgustama e-sigarettide kasuks otsustama. Samuti on neil plaanis maksusüsteemi muudatus, mis muudab e-sigaretid suitsetajate jaoks atraktiivsemaks variandiks kui seda on sigaretid.

Selline üllatav uudis tuli intervjuust Venemaa Kaubandusministri Denis Manturoviga, mis avaldati Moskva ajakirjas Vedomosti. Manturovi sõnul reguleeriks Venemaa e-sigarette ning nendega seotud produkte eraldi sigarettidest. See muudaks Venemaa unikaalseks seetõttu, et kõigist WHO liikmetest oleks Venemaa ainus, kes e-sigarette karmilt ei reguleeriks või ei keelustaks, kuna WHO julgustab liikmesriike e-sigarette rangelt reguleerima või isegi keelustama.

Manturovi sõnul võiks kõik suitsetajad sigarettidest e-sigarettide abil loobuda, lisades, et e-sigaretid on tunduvalt vähem kahjulikud, kui seda on sigaretid. Samuti arvab Manturov, et e-sigarette võiks reguleerida spetsiaalse seadusega, mis piiraks nende müümist alaealistele ning keelaks nende kasutamise koolide, lasteaedade ning sarnaste kohtade territooriumil.

Manturov arvab, et e-sigarette võiks maksustada madalamalt kui tubakaprodukte, et julgustada sigareti kasutajaid suitsetamisest loobuma. Selline lähenemine oleks nii suure riigi nagu Venemaa puhul üsna loogiline lähenemine, kuna suitsetamine on seal üsna suur probleem.

WHO andmetel oli 2016. aastal 29.9% Venemaal elavatest inimestest suitsetajad, kelle hulgast 48.8% olid mehed. See on märkimisväärne suitsetajate arv, mis ületab nii USA kui UK kokkupanduna. UK’s ning USA’s on suitsetajaid 15.5% võrdselt.

Kuid antud uudis on siiski väga üllatav, et just Venemaa nii mõistlikult asjale läheneb, kuna sellist suhtumist ei kohta erinevates maailma riikides just väga palju. Samuti paneb see mõtlema, kuidas on see võimalik, et Venemaa lähenemine e-sigarettidele on tunduvalt mõistlikum kui see Euroopas on. Ka Eesti valitsus võiks idanaabrilt antud teemal õppust võtta, mitte kiiruga arutuid otsuseid langetada.

×