0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Hiljutine uuring näitab, et e-sigaretid ei kahjusta kopse

Pikaajaline uuring vaatas lähemalt seda, kuidas mõjutab e-sigarettidest tulenev aur inimeste kopse. Uuringus osalenud e-sigareti kasutajate kopsud olid samas seisukorras, nagu mittesuitsetajate kopsud.

Uuringu viis läbi ülemaailmselt tuntud professor Polosa, kes on Sisemeditsiini ning Suitsetamisvastase Keskuse juht Catania ülikoolis. Samuti premeeriti professor Polosat eelmise aasta juunis ülemaailmse INNCO preemiaga.

Professor Riccardo Polosa ning tema tiim jälgisid väikest testigruppi, mis koosnes noortest e-sigareti kasutajatest, kes ei ole kunagi sigarette suitsetanud. Uuringus osalenute tervist jälgiti kolme ja poole aasta jooksul regulaarselt. Tulemusi võrreldi kontrollgrupiga, mis koosnes mittesuitsetajatest.

Uuringus osalenutel ei leitud ühtegi märki sellest, et e-sigaret nende kopse mingilgi määral oleks mõjutanud. Spiromeetrilised indeksid olid korras, hingamishäirete süvenemist ei täheldatud, kopsupõletiku näitajad väljahingatavas õhus puudusid ning samuti ei leitud ühtegi varajast kopsu kahjustust. Uuringu autor lisas, et isegi kõige tihedemalt e-sigaretti kasutanud osalejatel ei täheldatud midagi ebaregulaarset.

Samuti vastas Polosa murekohale, et e-sigareti kasutamine muudab kasutaja veresooned momentaalselt jäigemaks. Nimelt on mitmed meditsiinieksperdid näidanud üles muret, et e-sigareti kasutamine muudab veresooni jäigemaks. Tegelikkuses on tegemist aga tervisele üsna ohutu kõrvalnähuga. Nimelt muudab ka näiteks tass kohvi Sinu veresooned hetkeliselt jäigemaks, ning seda pikemaks ajaks kui e-sigareti kasutamine. Samuti võib sinu veresooni jäigemaks muuta pingelise jalgpallimatši vaatamine.

Polosa uuring avaldati ’’Scientific Reports’’ poolt ning võeti kokku sellega, et kuigi osalejate arv oli pigem tagasihoidlik, siis võivad nende tulemused olla uute ning suuremate uuringute aluseks. Polosa sõnul tuleks kindlasti läbi viia sarnaseid uuringuid suuremal kujul ning rohkemate osalejatega, et veenduda antud uuringu tulemustes.

Sigarettide mõju kopsudele on aga väga negatiivne ning teaduslikult tõestatud. Säästa ka Sina oma kopsude tervist ning otsusta juba täna suitsetamisest loobumise kasuks! Tule lähimasse Veiplandi jaepoodi ning vali juba täna endale sobiv seade välja!

×