0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Hiljuti toimus suurejooneline e-sigarettide konverents UK’s

Suurejooneline e-sigarettide konverents toimus 23. aprillil UK’s, selle organiseerijaks oli ’’UK Vaping Industry Association (UKVIA)’’. UK e-sigarettide konverents hõlmab endas mitmeid teemasid sealhulgas e-sigarettide turu kasv ning uued tooted.

UKVIA juhatuse liige John Dunne sõnul on tegemist selle organisatsiooni esimese suurema konverentsiga. UKVIA asutati 2 aastat tagasi ning selle aja jooksul on Dunne täheldanud e-sigarettide turu jõudsat tõusu ning seda peegeldab e-sigarettide sektori silmapaistev talitus. Dunne lisab, et see üritus toob kokku nii tootjad, hulgimüüjad, edasimüüjad, terviseeksperdid, tööstuse analüütikud kui ka poliitikud. Dunne arvab, et taoline kirju seltskond aitab elavdada debatti e-sigarettide turu kasvatamise kohta.

Konverentsil esinevad mitmed tuntud inimesed, sealhulgas:

-Mark Pawsey MP, ’’All Party’’ parlamendi grupi esimees
-Rt Hon Norman Lamb, endine terviseminister, hetkel teadus- ja tehnoloogia erikomisjoni esimees
-Gareth Johnson MP, Euroopa liidust lahkumisega tegeleva parlamendisaadiku sekretär
-Craig Copland, E-sigarettide osakonna juhataja Ravimi- ja tervishoiu toodete regulatiivasutuses
-Edward Woodall, lähikaupluste assotsiatsiooni avaliku poliitika ja avalike suhete juht
-Ian Hughes, tarbijauuringute tegevjuht
-Josh Clifton, ’’HIM Shopper Research and Consultancy’’ arendusjuht e-sigarettide alal

Samuti esinevad mitmed farmaatsia- ning tubakatööstuse esindajad ning mitmed UKVIA liikmed. Oma arvamuse lisavad ka mitmed tuntud UK terviseeksperdid sealhulgas Dr. Lynne Dawkins ning Professor Gerry Stimson.

On äärmiselt positiivne, et UK’s taolised konverentsid toimuvad, kus osalevad kõik osapooled. Sellised konverentsid on väga kasulikud selle jaoks, et kõik osapooled kuuleksid üksteise seisukohti ning saaks vajadusel ka debatti pidada.

Tulevikus võiks sarnaseid konverentse näha ka Eestis, see aitaks nii riigikogu liikmetele kui ka tervishoiutöötajatele selgitada erinevaid uuringuid ning seisukohti e-sigarettide kohta. See omakorda aitaks e-sigarette adekvaatsemalt reguleerida ning seega aidata paljudel inimestel sigarettidest edukalt loobuda.

×