0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-vedelikus sisalduval PG’l on anti-bakteriaalne toime!

Kas teadsid, et lisaks kõigele muule tuleb juba 1942. aastal tehtud uuringust välja, et PG (propüleen glükool) tapab inimestele kahjulikke baktereid, mis omakorda hoiab sind tervemana, vastupidiselt tavalistele sigarettidele, millel on vastupidine effekt.

1940ndatel aastatel avastasid uurijad Chicago ülikoolist, et PG on väga effektiivne kahjulikke bakterite hävitaja. Uuringust tuli välja, et PG näol on tegemist väga tõhusa kopsupõletiku, gripi ning muid hingamisteedega seotud haigusi ennetava vahendina. Testid näitasid, et 1 osa PG 2,000,000 osa suuruses ruumis tapab mõne sekundiga ära näiteks pneumokki, streptokoki ja paljude teised viiruslikud bakterid mida on ühel ruutmeetril millioneid.

Töötab see nimelt nii, et viiruslikud bakterid liiguvad üldjuhul imetillukestes vedeliku piiskates edasi, nagu näiteks aevastades, nuusates jne. PG aur tungib eelpool mainitud piiskadesse ning tapab hetkega viiruslikud bakterid. Dr. Robertson testis seda hiirte peal pihustades õhku esmalt PG ning siis gripi viiruse. Kõik hiired jäid ellu. Teisel katsel pihustas ta kambrisse ainult gripi viirust, mille tagajärjel kõik hiired ära surid. Järgmisena hakati teooriat testima ahvide peal, ka seal pidas teooria paika. Tol ajal ei osanud muidugi teadlased arvata, et ühel hetkel hakkavad inimesed PG sisaldavat vedelikku enda lõbuks sisse hingama. Sellest järeldub, et iga e-sigareti tõmbega hävitame me viiruslikke baktereid. Tänapäeval kasutatakse PG ka mõndades õhku puhastavates vahendites. Näiteks hävitab kõigest 0.5mg PG auru ära kõik bakterid ühes õhu liitris, milles on väga suur hulk erinevaid viiruslikke baktereid.

Huvitav on ka teada, et ka VG ( köögivilja glütseriin) on mingil määral anti-bakteriaalne, kuid mitte sellel tasemel, et sisse hingates sellest palju kasu oleks. Tänapäeval kasutatakse VG näiteks põllumeeste poolt, kes peale lehma lüpsmist seda udaratele panevad, et baktereid ennetada.

Algselt hakati erinevate ainetega seal hulgas ka PG’ga eksperimenteerima sellel põhjusel, et leida moodus kuidas ruume bakteritest puhastada peale seda kui 1918 aasta Hispaania Gripp mis millioneid elusid nõudis, enam ei korduks. Mõned uurijad kirjutasid internetis ka seda, et PG võis olla lahendus aastaid tagasi palju kardetud linnu gripi vastu. Nicorexi Premium seeria vedelikel on VG ja PG suhe 50/50, mis aitavad sul edukalt viiruslike bakteriga võidelda. Nicorexi Signature ning Gurmee seeria vedelikel on VG ja PG suhe aga 70/30, kuigi PG sisaldus on veidi madalam, siis aitab VG tekitada rohkem auru, nii jõuab anti-bakteriaalne PG rohkem ära teha!

×