0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-vedelik ja e-sigaret: uued reeglid veipijate ning kauplejate jaoks 20.05.2017

E-vedelik ja e-sigaret ning regulatsioonid. Meile kõigile teada ja tuntud e-sigaretimaailm muutub oluliselt alates 20ndast maist. Kehtima hakkab uus Tubakadirektiiv, mis jõustus 2016. aasta 20. mail ning millele anti aastane üleminekuperiood.

E-vedelik ja e-sigaret saavad endale uued mängureeglid. Jäänud on veel loetud päevad kui e-sigaretipoed tohivad realiseerida kaupa, näiteks müüa e-vedeliku pudeleid suuremaid kui 10ml, mis enam ei vasta nõuetele. Kehtima hakkavad uued mängureeglid, millest paljudel klientidel veel ehk pole aimu. Sellest tulenevalt oleme kokku võtnud 4 olulist aspekti, mis puudutavad just lõpptarbijaid, ehk veipijaid:

 1. Kauba tarnimine või saatmine välismaalt Eestisse on keelatud!!!
  Eelkõige puudutab see neid, kes tellivad e-vedelikke välismaalt. Seadusandlus liigub selles suunas, et trahvi ei saa enam müüja vaid trahvi hakkab maksma ostja, ehk klient. Regulatsioonidest tulenevalt on hakanud toll juba efektiivsemalt kõiki pakke kontrollima ning on võimeline üles leidma nii e-vedelikud kui ka akud igast pakist.
   
 2. Enam ei tohi müüa aurusteid, mis mahutavad rohkem kui 2 ml e-vedelikku!!!
  Kuni maikuu 20nda kuupäevani tohivad veel kaupmehed müüa komplektseid e-sigarette ja aurusti tanke, mis mahutavad näiteks 4ml. Peale seda kuupäeva ei tohi enam aurusti ja e-sigareti kompektid mahutada üle 2ml vedelikku. Hetkel võime öelda, et sellele keelule on ka mõistlik lahendus leitud  laienduskomplektide näol, näiteks Aspire Nautilus X.
   
 3. Nikotiiniga E-vedelik: pudelid, mis on suuremad kui 10 ml, kaovad müügilt!!!
  Kõik kes on harjunud ostma 20 ja 30 ml pudelites e-vedelikke peavad end ümber suunama 10 ml pudelite peale.
   
 4. Nikotiini sisaldus e-vedelikes ei tohi ületada 2%-i.
  Teisisõnu maksimaalne nikotiini sisaldus vedelikus tohib olla kuni 20 mg/ml kohta. 

Nicorexi toodete tarbijaid puudutab muutus vähem. E-vedeliku pudelid on Nicorexis vastanud reeglitele juba tegutsemisaja algusest, küll aga kaovad müügilt populaarseks saanud Cubis Pro aurusti ja eGrip II light e-sigaret, (NB! viimaseid veel jätkub kui kiirustate!), suurema paagiga Cubis Pro aurustid mis asenduvad 2 ml Cubis Pro Mini paagiga.

Iga uus muudatus või reeglite teadmatus tekitab esialgu ehk hirme ja arusaamatusi - Et mis siis edasi saab? Ärge muretsega, las koerad (poliitikud) hauguvad, karavan läheb ikka edasi.

Antud regulatsioonidega seoses on ka tegelikult positiivseid tuuleiile saabumas. Peale kõigi nende reeglite rakendumist hakkab turg korrastuma, kaovad ebakvaliteetsed e-vedelikud ning kaupmehed peavad hakkama klientide nimel rohkem pingutama. See toob endaga kaasa klienditeeninduse taseme üldise tõusu ning pakutavate tootevalikute keskmise kvaliteedi tõusu.

Loe veel lisaks: „E-sigareti müük nõuab eeskujulikku klienditeenindust“

×