0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

E-suitsud – kuidas märgata kvaliteeti?

Veinid, sigarid, delikatessid – teame ja tunneme igasuguseid peenemad tooteid ja tarbeid. Samas on olemas odavad veinid, suitsud ja kompvekid. Sarnane erinevusklass on olemas ka e-sigarettide ja -vedelike valdkonnas. E-suitsud ja e-vedelikud on turul saadaval suures valikus, kuidas aga kvaliteeti ära tunda ja kui oluline see on?

Veipimine kui liikumine

Nagu muude rekreatiivsete tegevustega nagu veinijoomine või kvaliteetsigari suitsetamine, on ka e-suitsudega tekkinud teatav hulk inimesi, kes tarbivad parimat ja spetsialiseerunult. Erinevaid kogemusi leidub palju, mis aitavad kasutajatel leida endale sobivaimad tooted ja mis annavad ka tööstusele tagasisidet. Isegi on tekkinud põhjalik terminoloogia ja valdkonnaga seonduv huumor.

Kindlasti pole veipimise näol tegemist nurgataguse nähtusega, vaid peavoolus nüüdseks olulist kohta hoidva fenomeniga. Populaarsus võib tähendada ka kehva masstoodangu levikut, aga et selline võrdlusmoment tekiks, peab olemas olema ka parim.

E-suitsud ja kvaliteedistandardid

Kuna e-suitsud ja veipimine on alles viimase aastakümne teema, ei pruugi kõik veel selles valdkonnas osata kvaliteedistandardeid tähele panna. Sageli piirdutakse võimalikult odava hinnaga mudeliga või vähem-vastumeelse maitsega.

Millele aga pööravad tähelepanu kogenud kasutajad, kui otsivad kvaliteetset kaupa?

●     Sertifitseeritud müüja ja teaduslikult testitud tooted – jälgi e-poes kvaliteedimärgiseid ja küsi julgelt nende kohta esinduskaupluses.

●     Hinna ja kvaliteedi suhe – väga odav e-sigareti hind on võrreldav keldripoe viina omaga. Kvaliteetne toode on konkurentsivõimelise hinnaga, rariteetne sageli aga kallim.

●     Vastupidavus ja disain – kas tootja on investeerinud enda tootesse? Märka e-sigareti välimust ja kas kaasa tuleb garantii.

●     Maitsete rohkuse ja kvaliteedi suhe – rohkem maitseid ei pruugi tähendada kvaliteeti. Kindlam e-vedeliku maitsete valik hõlmab seda, mis tegelikult töötab.

●     Naturaalsed koostisosad – maitse on sellevõrra selgem, mida rohkem e-vedelikus looduslikke aineid kasutatakse. 

●     Etanool või destilleeritud vesi – veepõhised e-vedelikud on puhtama maitsega ja ei hakka kurgule.

●     Mahajätmise mugavus – kõige kergemini aitavad suitsetamisest loobuda e-suitsud ja -vedelikud, mis suitsetamist imiteerivad.

●     Tossu tekitamine – kogenumatele kasutajatele on sageli oluline eralduvate aurude hulk, millega on võimalik vaatemängu luua. Kõige enam mõjutab seda e-sigareti mudeli võimsus.

Miks on need omadused olulised? Alati tasub olla teadlik tarbija (olenemata sellest, millise valdkonna tooteid tarbida) ja osta selliselt pakkujalt, kes teadlikkust võimaldab.

Kas müüja ise kasutaks?

Toote pakkuja isiklik kogemus näitab üles usaldusväärsust. Maitse üle küll ei vaielda ja isiklikud valikud on puutumatud, aga kindlasti on märgiline see, kui müüja tunneb oma valikut läbi ja lõhki ja oskab midagi peale tavalise tooteinfo öelda.

Et aru saada, kas toote pakkuja ise seda toodet ka pruugiks, ei pea tema elu kohta uurima. Toodete presenteerimisviis, kasutajate kogemuste jagamine ja põhjalik info räägivad selle eest. Loomulikult võib ka klienditeenindaja enda arvamust küsida – Veiplandis on igasugused küsimused teretulnud.

Loe lisaks: „E-sigareti müük nõuab eeskujulikku klienditeenindust”

×