0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Suure eelarvega sõltumatu sihtasutus Dr. Yach'i juhtimisel asub uurima suitsetamise alternatiive

Peale kümmet aastat väidavad tervise eksperdid siiani, et ’’me ei tea e-sigarettidest piisavalt palju’’. Seda asub muutma Dr.Derek Yach koos oma sõltumatu sihtasutusega, mida on rahastatud juba miljardi dollariga. Eesmärgiks on uurida suitsetamise alternatiive nii, nagu seda varem tehtud pole.

Esimese suurema annetuse sai Dr Yachi sihtasutus väga üllatavast allikast, nimelt Philip Morris International’ilt (PMI). Võib panna imestama miks peaks üks maailma juhtivatest sigarettide tootjatest annetama raha totaalselt suitsetamisvastasele organisatsioonile. Esmapilgul võib see tunduda üsna kummaline, kuid tegelikult ei pruugi see üldse nii vastuoluline olla. Järgnevalt toome ära, miks soosib isegi PMI seda, et sigarettide kasutamine väheneks.

- Sigaretid pole enam pooltki nii populaarsed, kui nad seda kunagi olid ning suitsetajate arv väheneb pidevalt. Tänu algsetele innovaatoritele ning väikestele ettevõtetele on välja tulnud terve rida vähem kahjulikke ning meeldivamaid alternatiive, et suitsetajad oma nikotiini kätte saaks ilma tervist sellisel määral kahjustamata. Valitsused on tubakatoodete suhtes aina karmimad ning alternatiivid üha kättesaadavamad. See kõik soosib suitsetamisest loobumist ning sellest saavad aru ka sigarettide tootjad nagu PMI.
- Vaatamata sigarettide populaarsuse vähenemisele soovivad tubakatootjad siiski äriga jätkata. Algselt üritasid tubakatootjad vaikselt soovimatut konkurentsi turult välja suruda, kuid see ei ole neil õnnestunud. Seega otsustasid nad, et ka neil tasuks uurida alternatiivseid tooteid, et püsida konkurentsivõimelistena. PMI on ametlikult kuulutanud, et nende eesmärk on sigarettide müümine lõpetada.
- Paljud inimesed arenenud maades sooviksid näha tubakatootjate põrumist. Tubakatootjatel on tänaseks üsna halb maine ning inimesed on üha rohkem teadlikud tubaka kahjulikkusest.
- PMI preagune tegevusala on hukule määratud ning nende tulevik on rünnaku all. Ausad teadlased teavad, et auru tehnoloogial põhinevad tooted, snus, HBM ning muud alternatiivid on palju ohutumad, kui seda on sigaretid. Seda näitavad ka PMI uuringud, mis on ilmselgelt hästi rahastatud. Kuid tänu tubakatootjate halvale mainele on need uuringud jäänud suurema tähelepanuta. Samuti kategoriseeritakse e-sigareti müüjaid ebaausalt tubakatootjate hulka siis arvatakse, et ka sealt poolt tulnud uuringud tihtipeale ’’ebakvaliteetsed’’. Kuigi see nii üldjuhul ei ole siis on see siiski viinud selleni, et ühiskond neid tooteid veel üldpildis ei  aktsepteeri.

Dr. Yach otsustas, et aitab ebakvaliteetsetest uuringutest. Tema peamine mure on laialdaste uuringute puudumine, mis lõpetaks viimaks lõputud debatid ning aitaks suitsetajaid läbi alternatiivsete meetmete suitsetamisest loobuda. FDA lükkas e-sigarettide keelu neli aastat edasi, seega otsustas Dr. Yach, et nüüd on õige aeg ka valitsusele selgeks teha millega on e-sigarettide näol täpsemalt tegu. Dr. Yach rahastab ka väiksemaid uuringuid üle kogu maailma.

Sellise rahastusega on võimalik läbi viia suurel hulgal kvaliteetseid uuringuid, mis aitavad ühiskonnal suitsetamisest vabaneda. Varsti ei saa keegi enam öelda, et me ei tea või seda pole veel piisavalt uuritud. Seda sihtasutust rahastavad lisaks PMI veel Gates Foundation, Bloomberg Charities ning paljud muud maailmakuulsad heategevusorganisatsioonid. Teadmatus on viinud olukorrani, kus eksisteerivad ohutumad alternatiivid, kuid inimesed pelgavad neid kas siis teadmatusest või meedia propaganda tõttu. Viimane aeg on seda muuta!

×