0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

BAT plaanib investeerida 800 miljonit alternatiivsete toodete jaoks

Ei ole ilmselt uudis, et tubakatootjad otsivad juba mõnda aega sigarettidele vähemkahjulikke alternatiive, kuna sigarettide müük on märgatavalt langenud. Hiljuti teatas ’’British American Tobacco’’ ehk BAT plaanist investeerida 800 miljonit eurot alternatiivsete toodete tootmise jaoks.

BAT’i eesmärk on turuosa suurendada

BAT vähem kahjulik alternatiiv nimega Glo on sarnane nende konkurendi poolt (Philip Morris International) turule toodud tootele IQOS. Antud investeeringu eesmärk on suurendada Glo Neostik’ide tootmist. Investeering jaotatakse järgmise viie aasta peale ning see tekitab juurde umbes 200 uut töökohta. Plaanis on ka ehitada suurejooneline tootmishoone mille pindalaks on 7000 ruutmeetrit.

BAT Euroopa ning Põhja-Aafrika tegevjuht Tadeu Marroco sõnul on nende pikaajaline ambitsioon olnud pakkuda suitsetajatele vähemkahjulikke alternatiive nagu tubaka kuumutamise seadmed, e-sigaretid ning suu kaudu manustatavad tubakatooted. Sellest ambitsioonist tulenevalt on BAT juba 16 riigis pakkunud sigarettidele alternatiivsed tooteid nagu e-sigaretid ning tubakat kuumutavad seadmed.

Marroco sõnul on Rumeenias avatav tootmishoone tõestuseks nende plaanile pakkuda suitsetajatele laiemat valikut erinevaid tubakatooteid, mis on tervisele vähemkahjulikud. Samuti plaanib BAT laieneda teistesse riikidesse ning suurendada oma turuosa alternatiivsete toodete alal.

Muudatused BAT juhtimisstruktuuris

Eelmisel Septembril teatas BAT suuretest muudatustest nende juhtimisstruktuuris selleks, et lisada vähemkahjulikud tooted oma põhitegevusse. Alternatiivsed tubakatooted on ka selle tubakatootja suureks ambitsiooniks kuna need on üha suurem osa nende põhisissetulekust.

Inimesed otsivad vähem kahjulikke alternatiive

Inimesed otsivad aktiivselt vähemkahjulikke alternatiive suitsetamisele, seda näitavad nii sigarettide müügi statistikad, kui ka tubakatootjate investeeringud vähemkahjulike toodete arendamiseks. Suitsetajad on üha rohkem teadlikud suitsetamisega kaasnevatest kahjudest ning vähemkahjulike alternatiivide olemasolul valivad suur osa neist just viimase. Tubakavaba tulevik ei olegi enam utoopiline unistus, vaid täiesti reaalne eesmärk.

×