0
Klienditeenindus ×

E-vedelike, SNUS-i, e-sigarettide ja nende tarvikute müük e-poes Tubakaseaduse kohaselt keelatud.

Austraallased soovivad e-sigarettide legaliseerimist

Samal ajal, kui Austraalia valitsus on säilitanud ranged piirangud e-sigarettidele, näitas hiljuti läbiviidud küsitlus, et austraallased soovivad e-sigarettide legaliseerimist.

E-sigaretid on Austraalias küll legaalsed, kuid nikotiini sisaldavad e-vedelikud on keelatud. Kuigi 2016 aasta augustis tegid mitmed tervise aktivistid sealhulgas ka ’’New Nicotine Alliance’’ ehk NNA ettepaneku nikotiini piirangute eemaldamiseks, said nad 2017 aasta veebruaris negatiivse vastuse.

TGA ei ole nõus piiranguid eemaldama

’’Therapeutic Goods Administration’’ ehk TGA on Austraalias vastutav antud otsuse eest keelata nikotiini sisaldavad e-vedelikud. Sellega saadab TGA aga sõnumi sadadele tuhandetele austraallastele, kes on suitsetamisest tänu e-sigarettidele loobunud, et nad on seda niiöelda valesti teinud. Samal ajal saab suitsupaki poest ilma ühegi probleemita osta.

Nikotiini sisaldava e-vedeliku soetamine on üsna keeruline

Selleks, et Austraalias nikotiini sisaldavat e-vedelikku soetada, peab esmalt arstilt vastava retsepti saama, misjärel tuleb leida apteek, kus reaalselt nikotiini sisaldavaid e-vedelikke leidub. See teeb e-sigareti kasutamise üsna keeruliseks ning paljud inimesed ei suvatse nii keerulist kadalippu läbida.

Austraallased ei ole olukorraga rahul

Ei ole üllatav, kui hiljuti läbiviidud küsitlus näitas, et austraallased ei ole sellise olukorraga rahul. Austraalia jaemüügi assosatsiooni ehk ARA poolt tellitud ning Crosby Textor Group poolt läbiviidud küsitlus näitas, et 61% küsitletutest pooldas e-sigarettidega seotud piirangute tühistamist. Küsitluses osales 1200 täiskasvanud austraallast. ARA tegevjuht Russell Zimmerman soovitab valitsusel järgida UK ning Uus-Meremaa eeskuju ning vaadata üle e-sigarette puudutavad regulatsioonid. Zimmermani sõnul ostetakse üha enam nikotiini sisaldavaid e-vedelikke interneti teel teistest riikidest, mistõttu on kohalikud ettevõtjad ebasoodsas seisus.

Kõrged sigarettide hinnad ei ole aidanud

Tasub veel ära mainida, et Austraalias on ühed kõige kõrgemad sigarettide hinnad maailmas, kuid sellele vaatamata ei ole sigarettide tarbimine vähenenud. Seega ei ole senine lähenemine toiminud ning kasutusele tuleks võtta alternatiivsed meetmed nagu e-sigaretid, mis on ennast tõestanud, kui kõige efektiivsemad vahendid suitsetamisest loobumiseks.

×